تبلیغات
ایمنی-بهداشت-محیط زیست - اجرا و پایش
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

ایمنی-بهداشت-محیط زیست
 
خوش آمد گویی مارو پذیرا باشید

Health,Safety and Environment in Oil , Gas and Petrochemical Industries
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 فروردین 1391 توسط اشکان پیمان نژاد

4-6) عدم انطباق و اقدامات اصلاحی

 شرکت برای فعالیت هایش باید مسئولیت ها و اختیارات را برای تحقیقات مقدماتی و اقدامات اصلاحی در رویدادهای نامنطبق با الزامات خاص HSE MS، مشخص و تعریف کند.

چگونگی عدم انطباق می تواند توسط برنامه های پایش از طریق ارتباط با کارکنان، پیمانکاران، مشتریان-موسسه های دولتی و عمومی و یا از تحقیقات رویدادها شناسایی شود(بخش5-6، 1-6).  شرکت باید روش های اجرایی برای انجام این گونه اقدامات اصلاحی و تحقیقات، تهیه و نگهداری نماید.

برای این گونه تحقیقات و اقدامات اصلاح کننده باید از طریق بررسی شرح وظایف افراد یا فعالیت های مرتبط با مشورت با نماینده مدیریت، موارد زیر تعریف و اجرا شود:

·             گروه های مرتبط را مشخص و آنها را مطلع کند.

·             سلسله علت ها و علت ریشه ای احتمالی را مشخص نماید.

·             برای اقدامات یا بهبود وضعیت موجود طرحی ارائه و اجرا کند.

·             نقطه آغازین اقدامات پیشگیری کننده را متناسب با طبیعت عدم انطباق وقایع رخ داده تشریح کند.

·     جهت پیشگیری مؤثر، روش های تجدید نظر و تغییر روش های اجرایی را برای یکپارچه کردن اقدامات پیشگیری، ارتباطات بین افراد مربوطه و اجرای آنها را کنترل و اعلام نماید.

·     برنامه ها را در جهت یکی کردن فعالیت های پیشگیرانه اصلاح کند، این برنامه با کارکنان مربوطه و عملکرد آنها تغییر می کند.

5-6) گزارش وقایع:

سازمان باید روش های اجرایی برای ثبت و گزارش دهی داخلی وقایع که اثرگذاشته و یا می توانسته برکارایی عملکرد HSE اثرگذار باشد ایجاد نماید به گونه ای که درس های آموخته شده آموزش داده شود و اقدامات مناسب صورت پذیرد(بخش6-6)

همچنین باید سازو کاری مشخص برای گزارش وقایع به مراجع قانونی، در محدوده قانونی یا در راستای خط مشی شرکت برای حدی فراتر از آن با توجه به ارتباطات خارجی الزام شده وجود داشته باشد.

 

6-6) پیگیری وقایع:

در هر واقعه، دو شرایط آنی وقوع و ضعف های بنیادی در سیستم مدیریت HSE به عنوان عامل بروز آن واقعه باید جهت سهولت داوری و قضاوت توسط مسئولان صلاحیت دار و به منظور پیگیری لازم مشخص شود.

برای پیگیری باید سازو کار و مسئولیت ها به طور واضح مشخص شوند. سازو کار باید به صورت گسترده به روش های اجرایی اقدامات اصلاحی که در موارد عدم انطباق با نظام مدیریت HSE مورداستفاده قرار
می گیرد شبیه باشد.


طبقه بندی: HSE - MS، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ