تبلیغات
ایمنی-بهداشت-محیط زیست - طرح ریزی
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

ایمنی-بهداشت-محیط زیست
 
خوش آمد گویی مارو پذیرا باشید

Health,Safety and Environment in Oil , Gas and Petrochemical Industries
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 فروردین 1391 توسط اشکان پیمان نژاد

3-5) روش های اجرایی و دستورالعمل های کاری:

 

1-3-5 توسعه روش های اجرایی

فعالیت هایی که نبود روش های اجرایی مکتوب در مورد آنها می تواند منجر به تخطی از خط مشی HSE یا نقض الزامات قانونی و یا معیارهای عملکرد گردد باید مشخص شوند. برای این گونه فعالیت ها باید روش های اجرایی مستند یا استانداردهایی برای تعیین چگونگی انجام کار نوشته شود به گونه ای که دانش فنی را به طور مؤثر انتقال دهند.

کلیه دستورالعمل های نوشته شده باید علاوه بر سادگی، روشن، شفاف، بدون ابهام و قابل فهم بوده، و مسئولیت کارکنان در آنها به خوبی مشخص شده باشد همچنین در روش های مورد استفاده بایستی استاندارد ها و معیارهای مورد تأیید، به کار گرفته شده باشند.

تهیه روش اجرایی فعالیت های مربوط به خرید و فعالیت های پیمانکاری الزامی است، علاوه براین باید از انطباق تأمین الزامات و اعمال پیمانکاران با خط مشی و الزامات HSE شرکت، اطمینان حاصل کرد.

 

2-3-5- صدور دستورالعمل­های کاری

دستورالعمل کاری، روش انجام وظایف کارکنان شرکتی یا غیر شرکتی را در سطح محیط کار، تعریف می کند. در مورد وظایف حیاتی HSE، که پتانسیل تکرار وضعیت های نامطلوب در زمینه های HSE (چنانچه وظایف نامشخص و یا بطور نادرست انجام شود) وجود دارد، نتایج زیان آوری برای HSE در برخواهد داشت، برای پیشگیری از این امر بایستی در مورد این وظایف، دستورالعمل های کاری، مستندسازی شده و ضمن اطلاع رسانی به کارکنان مربوطه از تفهیم مطالب توسط ایشان، اطمینان حاصل شود.

طبقه بندی: HSE - MS، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ