تبلیغات
ایمنی-بهداشت-محیط زیست - ارزیابی و مدیریت ریسک
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

ایمنی-بهداشت-محیط زیست
 
خوش آمد گویی مارو پذیرا باشید

Health,Safety and Environment in Oil , Gas and Petrochemical Industries
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 فروردین 1391 توسط اشکان پیمان نژاد

5-4) اقدامات کاهش ریسک:

شرکت باید دستورالعملی برای انتخاب، ارزیابی و تکیمل معیاری برای کاهش ریسک و تأثیرات آنها و روشی برای اجرای این دستورالعمل تدوین کند. معیار کاهش ریسک باید شامل مواردی برای پیشگیری از وقایع(به عنوان مثال کاهش احتمال وقوع) و برای متعادل ساختن اثرات مزمن و حاد (به عنوان مثال کاهش پیامد) آن باشد.

معیار پیشگیری کننده باید به گونه ای باشد که در محل به کارگیری یکپارچگی سرمایه را تضمین نماید(بخش2-5) این معیار باید شامل مراحلی برای جلوگیری از رسیدن به توسعه بی رویه و کاهش اثرات مخرب آن برروی بهداشت، ایمنی و حفاظت از محیط زیست باشد و نهایتاً برای مقابله با وضعیت اضطراری معیاری جهت بهبود وضعیت، ایجاد شود(5-5).

تعهد مدیریت، نظارت در محل و درک کارکنان عملیاتی، میزان ریسک را کاهش می دهد. تمام بررسی ها و ملاحظات باید براساس«رسیدن به حداقل قابل قبول اجرا» انجام شود. به بیان دیگر باید از میان عواملی مانند محیط و شرایط منطقه، وضعیت فعلی شرکت(از نظر دانش علمی و فنی) و با ایجاد تعادل میان هزینه و سود بهترین گزینه را انتخاب کرد.

روش های اجرایی باید برای موارد زیر در محل وجود داشته باشد:

1-    مشخص کردن معیارهای پیشگیری و متعادل ساختن خطرات برای فعالیت های ویژه، محصولات و خدماتی که پتانسیل ریسک های بالقوه HSE را دارند.

2-    ارزیابی مجدد فعالیت ها برای حصول اطمینان از اینکه اندازه گیری ها و معیارهای پیشنهادی، ریسک ها را کاهش می دهند و یا قادرند ما را به اهداف تعیین شده برسانند.

3-    تکمیل، مستندسازی، اجرا و برقراری ارتباط با کارکنان کلیدی موقت و دائم برای سنجش کاهش میزان ریسک و پایش اثربخشی آن

4-    گسترش و توسعه معیارهای اندازه گیری و سنجش از قبیل طرحهای مقابله با وضعیت اضطراری (5-5) به منظور بهبود رویدادها و وقایع و متعادل ساختن اثرات مخرب آنها

5-        شناسایی عوامل بالقوه آسیب رسان ناشی از اقدامات پیشگیری، متعادل سازی و تخفیف ریسک ها

6-         ارزیابی اجمالی از نتایج ریسک ها و اثرات آن ها در برابر معیارهای عرضه از پیش تعیین شده

طبقه بندی: HSE - MS، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ